KARİYER MERKEZİ

Başarılı bir geleceğe uzanan yoldaki en önemli basamaklar arasında doğru üniversite seçimi yer almaktadır. Doğuş Üniversitesi bu inançla, kaliteli eğitim vermenin yanı sıra öğrencilerinin kariyer planlamalarına destek olacak çalışmaları gerçekleştirmeyi de çok önemsemektedir. Sağlık, Kültür ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü'ne bağlı Kariyer Merkezi, akademik yıl boyunca birçok seminer ve konferans ile öğrencilerin vizyonunu genişletmelerini ve geleceklerine ilişkin soru işaretlerine yanıt bulmalarını sağlamaktadır. Ayrıca 2005 yılından bu yana her yıl "Kariyer Günleri" düzenlenmektedir. Sağlam bir temelle gelenekselleşen ve her yıl daha da gelişen Kariyer Günleri sayesinde, Doğuş Üniversitesi öğrencileri ve Mezunları farklı sektörlerin temsilcileriyle bir araya gelme olanağı bulmaktadır. Kariyer Günleri geniş bir bilgi ve deneyim paylaşımı ortamı oluşturmasının yanı sıra staj ve iş olanaklarına da kapı açmaktadır. Kariyer Planlama Merkezi ayrıca, ihtiyaç duydukları her an öğrencilere danışmanlık hizmeti sunmakta; öz geçmiş hazırlama, staj ve iş başvuruları, kariyeri doğru yönlendirme gibi konularda destek olmaktadır.


Doğuş Üniversitesi akademik programındaki zorunlu stajlar, bitirme projeleri, kamu ya da özel sektör kuruluşları ile işbirliği içinde sürdürülen ortak çalışmalar, öğretim üyelerinin ulusal ve uluslararası düzeyde yürüttüğü araştırma projeleri öğrenciler ve mezunlarımız için önemli deneyim olanakları oluşturmaktadır.


* Kariyer Danışmanlığı ve detaylı bilgi için kariyer@dogus.edu.tr veya doumezun@dogus.edu.tr adresine mail ile ulaşabilir ve randevunuzu oluşturabilirsiniz.

MBYS Destek